Az egész tojás fehérjetartalma kb. 13-14 %. A benne lévő összes fehérje hasznosul, amelyek többsége esszenciális aminosavakból áll. A szervezetünk a saját fehérjéi felépítésére teljes mértékben fel tudja használni, tehát a tojás biológiai értéke 100, vagyis a legmagasabb (az anyatej mellett). A szénhidráttartalma nagyon alacsony, ~1%, emiatt a cukorbeteg étrendben nem kell beleszámolni az elfogyasztható napi szénhidrátmennyiségbe. A glikémiás indexe szintén alacsony, ezáltal fogyasztás után nem okoz magas vércukorszint emelkedést.
Zsírtartalma 10-11%, gyakorlatilag csak a tojássárgájában van zsír (a fehérje részben elenyésző a mennyisége). A zsírösszetételét tekintve közel a fele egyszeresen telítetlen zsírsavból, míg a másik fele telített és többszörösen telítetlen zsírsavakból áll. Számos hasznos összetevő található meg benne, például koleszterin, lecitin, omega-3. Azon diabéteszesek esetében, akik zsíranyagcsere-rendellenességgel és meglévő magas koleszterinszinttel is rendelkeznek, a táplálékkal bevitt koleszterin befolyásolhatja a vér koleszterinszintjét. Emiatt naponta egynél több tojássárgája fogyasztása nem ajánlott számukra.
A tojásban (sárgájában) szinte az összes vitamin megtalálható (vízben oldódó B-vitaminok és zsírban oldódó A-, D-, E- és K-vitamin), valamint nagyon gazdag ásványi anyagokban (összetételét befolyásolja a tyúkok tápláléka).