Különös figyelmet kell fordítani a megfelelő folsav bevitelre a terhesség során: a folsav ajánlott napi adagja a várandós nők számára 550 µg. Mivel a folsav nélkülözhetetlen a DNS-építőeleme, a timin, és fontos aminosavak szintetizálásához, a hiánya a terhesség első heteiben az embrió súlyos károsodásához vezethet.
Évente körülbelül 800, úgynevezett velőcsőzáródási rendellenesség fordul elő, amelyek agyi- és gerincvelői rendellenességeket okoznak az újszülötteknél. Ha a várandósság első heteiben elegendő folsavat szed be a kismama, akkor a velőcsőzáródási rendellenességek előfordulása kevésbé valószínű. A nők 86%-a azonban valamennyi korcsoportban az ajánlottnál kevesebb mennyiségű folsavat visz be.
Ez problémát jelent, mert ahhoz, hogy az hatékony legyen, legkésőbb a terhesség első négy hetében több folsavat kell bevinni, és a várandósság ezen korai szakaszában a kismamák gyakran még nem is tudnak róla, hogy gyermeket várnak. Következésképpen a Német Táplálkozástudományi Társaság már azt javasolja azoknak a nőknek, akik gyermeket szeretnének, hogy nagyobb mennyiségben juttassanak folsavat a szervezetükbe, még a fogantatás előtt szedjenek szintetikus folsavat (legfeljebb 400 µg napi mennyiségben).